Randevular : Hafta İçi & Cumartesi 09:00 - 17:00 Arasıdır.

Safir Uç ile FUE Saç Ekimi

Safir Uç

Safir Uç ile FUE Saç Ekimi

Gelişen teknolojiyle birlikte, saç ekimi tekniklerinde ve saç dökülmesi tedavilerinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaktadır. Buna bağlı olarak saç ekiminde kullanılan aletlerin de geliştirilmesiyle bugünkü halini almıştır.

Günümüzde en sık ve yaygın bir şekilde uygulanılan en modern saç ekim tekniği olan FUE Yöntemi ile elde edilen doğal sonuçlar, başarısını ekim işleminde safir uçlu özel aletler kullanarak bir adım öteye taşımıştır.

Günümüzde geliştirilen tüm teknikler temelde FUE Yönteminin üzerine geliştirilmektedir.

Safir uçla yapılan FUE bir teknik değil, FUE yönteminde uygulanan bir inovasyondur. Saç ekiminden saç köklerinin yerleştireceği kanallar Özel Metal Slitlerle açılırken, Safir FUE’de ise adından anlaşılacağı gibi Özel Safir Uçlu aletler ile açılır. Ekim işlemi başından sonuna kadar aslında FUE Yöntemidir.

Safir Uç ile Metal Slit Arasındaki Fark

Safir Uç ile Yapılan FUE Saç Ekiminin Metal Slite Göre Avantajları:

• Anti-bakteriyel özelliklere sahip pürüzsüz yüzeyi, sertlik, keskinlik ve dayanıklılık gibi fiziksel nitelikleri nedeniyle kanal açma işlemi esnasında safir uç kullanıldığında çok daha az vibrasyon olacaktır. tutulması sağlanır. Böylece hem travmanın hem de doku hasarı riskinin en düşük düzeyde olması sağlanır

• Safir uç ile yapılan FUE ile metal slit yöntemine göre daha sık ekim yapılabilir ve bu da daha ileri evrelerde saç dökülmesi olan hastalara uygulanmasını olanaklı kılar.

• Greftlerin daha sık ekilmesine yardımcı olarak saç yoğunluğu ile birlikte daha doğal bir görünüm elde edilmesine olanak sağlar.

• Metal slite göre, daha az deri altı sıvı enjekte ederek kanal açımı yapma olanağı sunar. Uygulamadan sonra görülen ödem düzeyi de daha düşük olacağından hastalar için operasyon sonrası her anlamda daha konforlu olur.

• Ekim için açılan kanalların küçük olmasından dolayı operasyon sonrası doku iyileşmesi metal slite göre daha hızlıdır ve en önemlisi, deri üzerinde pürüzsüz bir birleşme olur.

• Saç kökleri kendi boyutlarındaki kanalların içine en doğal açıyla ekildiğinden, köklerin yerinden çıkması ve açı ayarlarının değişmesi ihtimali yoktur.

Whatsapp üzerinden 0532 265 29 61 numaramıza fotoğraflarınızı göndererek Saç Ekimi ile ilgili ön bilgi alabilirsiniz.