Randevular : Hafta İçi & Cumartesi 09:00 - 17:00 Arasıdır.

DHİ Yöntemi ile Saç Ekimi

Awesome Image

DHİ Yöntemi ile Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) "Doğrudan Saç Ekimi" anlamına gelmektedir. Bu yöntemde de saç kökleri FUE Yöntemindeki gibi donör bölgeden mikro motorlar vasıtasıyla tek tek alınır ve toplanan kökler CHOI adlı medikal kalemlere yerleştirilerek, ekim alanında cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir. Bilinen saç ekim yöntemlerinde bu iki işlem ayrı seferlerde yapılırken, kullanılan özel kalem sayesinde işlem teke düşürülerek hastaya konfor ve kolaylık sağlanmış olur. Kısacası FUE denilen saç ekimi tekniğinde işlem üç aşamalı iken DHI’ da iki aşamalıdır. Uygulamadaki amaç; saç ekiminde kaliteyi artırmak, yoğun görüntüyü sağlamak, mevcut saçlı görüntüyü koruyarak saçı kısaltmadan saç ekimi yaptıran kişinin hızla günlük hayatına dönmesini sağlamaktır.

Awesome Image

DHI Yöntemi ile Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

  • Kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işleminin aynı anda yapılması, toplanan saç köklerinin uzun süre beklemeden yerine yerleştirilmesine imkan sağlar.
  • Çok daha sık ekim yapılmasına ve çok daha doğal görünümler elde etmeye olanak sağlar.
  • Özel aleti sayesinde saç ekimi esnasında köklerin bekleme süresi azaltılmış olur. Böylece kök kaybı riski en aza indirilir.
  • Mevcut saçlar hasar görmez. Saç dökülmesi tamamlanmamış hastalarda da uygulanabilen bir yöntemdir.
  • Hasta hızlı bir iyileşme süreci yaşar.

Whatsapp üzerinden 0532 265 29 61 numaramıza fotoğraflarınızı göndererek Saç Ekimi ile ilgili ön bilgi alabilirsiniz.